استیکر نوع دیگری از تبلیغات محیطی است که برای نصب در روی اتوبوس ها ، واگن های قطار در مترو و کرکره های ورودی فروشگاهها استفاده می شود ، استیکر ها در دو سه نوع چاپ میشوند ، برای جاهایی که میخواهند نمای دید آن را پوشش دهند از استیکر سفید استفاده میکنند ، برای مکانی که میخواهند هم تبلیغ کنند و هم نمای داخل را داشته باشند از چاپ استیکر شفاف و یا وینیل استفاده می کنند ، برای مکانهایی که میخواهند نمای داخل پوشیده شود و از داخل به بیرون دیده شود از چاپ مش استفاده میکنند که دارای سوراخ های ریزی است که این امر را برای دیده شدن بیرون مهیا میسازد .

نمونه نصب استیکر بر روی نمایی که میخواهند نمای داخل به هر دلیلی پوشش داده شود ، در این نوع استیکر دیگر نمیتوان نمای بیرون را داشته باشید و به احتما زیاد نور فروشگاه را از دست خواهید داد که برای جبران آن از لامپ ها و روشنایی الکتریکی باید کمک بگیرید.

نمونه اجرا شده وینیل و یا استیکر شفاف روی درب ورودی فروشگاه 
استفاده از خلاقیت و کشف اینکه چگونه راه بهتری برای نصب استیکر پیدا کنید شما را در راه رسیدن به یک نصاب حرفه ای استیکر یاری می نماید ، البته از ابزار مناسب نیز نباید غافل بود چرا که نداشتن ابزار مناسب برای هر کاری در ادامه کار شما را دچار مشکل میکند و خروجی کار بسیار نامطلوب خواهد بود . نمای روبرو که استیکر روی ون نصب شده از روش حرارتی یا همان استفاده از روش خشک است که شما در ابتدا سطوح را کاملا عاری از چربی و گردو خاک میکنید و سپس با فیکس کردن استیکر بر روی سطح کار را با یک کاردک مخصوص شروع میکنید و تا پایان ادامه می دهید  ، این کار البته به یک تجربه و مهارت خاص دارد تا شما بتوانید فرو رفتگی های موجود در سطح را بخوبی در بیاورید، که سشوار صنعتی ابزار مناسبی برای این کار است.
نمونه اجرا شده تبلیغات محیطی روی اتوبوس و ون سرویس خدمات
نمونه اجرا شده تبلیغات محیطی روی اتوبوس و ون سرویس خدمات
نصب استیکر روی اتوبوس و شبیه آن نیاز به یک مهارت خاص داشته که توسط نصابان حرفه ای این کار صورت میپذیرد این کار چون در ابعاد بزرگ انجام میشود به چند نیرو نیاز دارید ، در غیر اینصورت کار اجرا شده در پایان کار خوب از آب در نیامده و احتمال جدا شدن استیکر از روی سطح وجود دارد.
تبلیغات بر روی اتوبوس نیز بسیار جذاب و در عین حال یک تجربه ایده آل برای کار شماست ، در این روش نصب نیز از آب استفاده نمی شود و بهترین روش برای نصب استیکر روی اتوبوس روش خشک یا احرارتی می باشد ، این امر سبب ماندگاری طولانی استیکر روی سطح و بدنه می شود ، برای ماندگاری طولانی چاپ و رنگ بهتر است از استیکر با لمینت مات و یا براق استفاده کنید تا ماندگاری کار را تا حد ممکن بیشتر کند . برای نتیجه بهتر در نصب استیکر بر روی اتوبوس رول های چاپ بصورت افقی باشد به شما کمک بیشتری میکند تا در نصب راحتر کار را روی هم فیکس کنید.
یکی دیگر از فضاهایی که میتوان یک تبلیغ خوب روی آن پیاده کرد کرکره های برقی است که در ابتدا طرح مورد نظر مشتری طراحی شده و بعداز تایید روی استیکر سفید چاپ شده وبعد از آن روی کرکره برقی اجرا میشود ، این کار نیاز به یک تخصص فوق العاده بالایی داشته چرا که در ابعاد بزرگ اجرای آن بسیار سخت خواهد بود ، برای ارائه کار مطلوب و با کیفیت زمینه کار بسیار مهم است که تمیز بوده و از هر گونه آلودگی مانند گردو خاک و آب و روغن عاری باشد ، اجرای این نوع استیکر ها روی کرکره برقی نیاز به حوصله و دقت بالایی دارد که تمام شده کار جالب و با کیفیت باشد.
نصب استیکردر ابعاد کوچک بسیار کار راحت و آسانی می باشد ، هر چند کسانی که با نحوه نصب آن آشنا نباشند چندان کار آسانی نیست . در ابتدای امر باید نوع زمینه کار برای شما مشخص باشد چرا که در زمینه های مختلف چسباندن استیکر متفاوت است . برای مثال شما روی سطح گچی نمیتوانید ازآب استفاده کنید یا برای نصب استیکر و یا روز رنگ برش خورده که با سلفون نگه داشته شده است نمیتوانید از آب استفاده کنید برای این نوع نصبیات از روش خشک استفاده کنید (بدون استفاده از آب ) در این کار شما کار را بدون بلند کردن استیکر از کاغذ با استفاده از چسب کاغذی روی کار تنظیم کرده و وقتی کار شما در جای خود قرار گرفت شروع به نصب آن کنید ، برای چسباندن استیکر های کوچک از گوشه کار کمی کاغذ را تا کرده و گوشه استیکر را که چسبی است بر روی سطح بچسبانید با استفاده از یک پارچه نرم و مرطوب از زیر کاغذ را به آرامی کشیده و از بالا بر روی استیکر بصورت افقی چپ به راست حرکت دهید تا حباب روی کار نیافتد . این کار را تا تمام شدن نصب ادامه داده و کار را به سرانجام برسانید .

​​چگونگی نصب استیکر بر روی سطوح مختلف

نمونه اجرا شده استیکر برش خورده با استفاده از نصب توسط سلفون کم چسب بر روی دیوار رنگ شده ، در این روش با استفاده از سلفون (نگهدارنده )
شما میتوانید طرح مورد نظر را روی دیوار ایجاد کرده و جلوه خاصی به اتاق و یا سطح مورد نظر دهید.

نصب استیکر بر روی شیشه های سکوریت و سطوح لایت باکس و ... میتواند بسیار جذاب و لذت بخش باشد این در حالیست که شما با نوع جنس مصرفی و همچنین متریال استفاده شده در سطوح آشنا باشید ، بعنوان مثال نحوه نصب استیکر روی سطح فلزی رنگ شده با شیشه متفاوت است چرا که شیشه سطح لغزنده داشته این در حالیست که سطح فلزی رنگ شده سیقلی و صاف نمی باشد . برای چسباندن استیکر روی شیشه سکوریت و انواع پلکسی ها میتوان از روش خشک و یا آب استفاده کرد برای ابعاد بزرگ نیاز به تخصص ویژه ای در این کار می باشد که کار شما یکپارچه و تمیز باشد . برای نصب استیکر به روش خشک شما باید توجه ویژه ای به نوع چاپ داشته باشید که بصورت افقی و یا عمودی چاپ شده باشد . با همان روش قبلی که برای استیکر های کوچک گفته شد به اندازه 5 سانت از بالا کاغذ را تا کرده و بعد از تنظیم کار آنرا از بالا می چسبانید بعداز همزمان کاغذ را از پایین کشیده و از بالا روی استیکر بصورت افقی با کاردک مخصوص و یا پارچه نرم حرکت دهید . در انتهای کار اگر کار شما دارای حباب های ریز باشد میتوانید با استفاده از نوک تیز یک  کاتر آنرا خالی کنید در غیر اینصورت نیازی به این کار نیست بعد از مدتی حرارت موجود در فضای کار باعث از بین رفتن حباب های ریز موجود در زیر استیکر می شوند . 
در  روش استفاده از آب شما میتوانید با استفاده از یک بطری شیشه پاکن مقداری مایع ظرفشویی به مقدار کم به آن اضافه نموده که این کار باعث میشود که استیکر  شما در روی سطح جابجا شده که شما بتوانید برای تنظیم کردن استیکر از آن استفاده کنید .بعداز اینکه آب را به سطح پاشیده بلافاصله کاغذ استیکر را جدا کرده و پشت استیکر را آب بزنید و استیکر را روی سطح قرارداده و آنرا تنظیم کنید . بعد از قرار گرفتن استیکر در جای خود توسط یک کاردک صاف که مخصوص این کار می باشد آب اضافه آن را از زیر آن خارج کنید ، در این روش سطح شما باید عاری از هرگونه چربی و گرد و خاک باشد ، یک نکته مهر اینکه در موقع نصب توجه داشته باشید که کارتک را بصورت آرام بر روی استیکر بکشید چرا که وجود جوش و یا هر گونه سنگ ریزه در زیر کار ممکن است استیکر را پاره نموده و کار را خراب کند.
اجرای نصب استیکر بر روی لایت باکس با استفاده از آب که شاین ذکر است اگر استیکر شما لمینت براق و یا مات شده باشد نصب آن بعلت ضخیم بودن بسیار ساده و در عین حال لذت بخش خواهد بود و کار انجام شده پس از آن بسیار زیبا خواهد شد چرا که لمینت باعث میشود که کار خالی از هر گونه حباب در روی سطح محل نصب باشد .

در استیکر چاپ شده بدون لمینت کار شما دارای انعطاف بیشتری است که بیشتر این کار بر روی سطح هایی که دارای قوص و یا منحنی باشد انجام میشود که توسط روش حرارتی انجام میشود . استیکر لمینت شده باعث میشود تا کار شما دارای استحکام بیشتری باشد چرا که یک لایه محافظ روی آن بصورت براق و یا مات خواهد بود.

نحوه نصب استیکر به روش حرارتی روی خود رو 

در نصب استیکر به روش آب بعد از مدتی لبه کار به بیرون برگشته و این کار باعث میشود که کار شما بعد از مدتی گرد و خاک گرفته و در آخر بلند شود که برای رفع این کار بعد از نصب استیکر به روش آب زدن باید سشوار صنعتی کشیده تا آب آن خشک شود و با استفاده از حرارت آن را روی لبه کار فیکس کرد . سریعترین روش برای بدست آوردن نتیجه مطلوب استفاده از روش خشک است البته این کار نیاز به مهارت بسیار زیادی داشته چرا که شما با استفاده از این روش میتوانید کار را سریعتر پیش ببرید . در عین حال در اتمام کار هر گونه حالت دهی به کار شما ایجاد خواهد شد . و برای برش کناره های کار مشکلی نخواهید داشت . برای این کار از کاردک های مخصوص این کار استفاده نمایید و با استفاده از پاشیدن کمی آب به روی کار به روان شدن حرکت کاردک بر روی استیکر کمک کنید . 
در شکل بالا برای نصب استیکر به روش خشک ابتدا کمی از گوشه استیکر را بلند کرده و بعد از تنظیم کار روی محل نصب آن گوشه را چسبانده و بعد از آن اضافه کار را به سمت داخل لول کرده و با استفاده از کاردک مخصوص بصورت افقی روی استیکر بکشید و از پایین کاغذ را پایین تر بیاورید در این حرکت شما از بالا همزمان روی استیکر کاردک را کشیده و از پایین کاغذ استیکر را به سمت پایین بکشید . اگر حباب های ریز در اتمام کار نصب استیکر بوجود آمد ، نگران نباشد با استفاده از نوک تیغ کاتر آنها را خارج سازید و حباب های ریز بر اثر گرمای محیط چند روز آینده از بین خواهد رفت ، این به این دلیل است که مواد تشکیل دهنده استیکر از قابلیت انعطاف بالایی برای شکل پذیری برخوردار است . 

در ویدئوی پایین شما مشاهد میکنید که نصب استیکر های فلکسی بر روی اتومبیل به چه صورت با استفاده از روش خشک و حرارتی انجام می شود . استفاده از خلاقیت و صبر و حوصله در این کار به شما کمک میکنید که یک تیونیگ حرفه ای خود رو باشید و استفاده از آموزش و مهارت بتوانید کارتان را به نحو مطلوب به پایان برسانید .