تابلو لاسوگاسی یکی از زیباترین تابلوهایی است که در ابعاد بزرگ جذاب و خیره کننده است ، این نوع تابلو بیشتر در فضاهای بیرونی مانند پمپ بنزین ها و هتل ها و همچنین رستوران ها و فست فودهای بین راهی استفاده می شود . استفاده از ترکیب ورق فلز و لامپ های مخصوص باعث خلق یک اثر خوب در ذهن مخاطب میشود . این نوع تابلو از ورق فلز سیاه توسط دستگاه co2 برشکاری شده و با جوش لبه به آن عمق خاص را برای آن ایجاد می کنند . در پایان امر از لامپهای ویژه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است در محل های مخصوص آن جای می دهند ، لامپ این نوع تابلوها دارای ولتاژ 12 و 220 ولت می باشد ، البته برای استفاده از لامپهای 12 ولت شما می بایست از ترانس برای روشنایی آن استفاده کنید. ناگفته نماند که حروف ساخته شده در پایان ساخت شسته شده و رنگکاری روی آن صورت می گیرد .

در برخی از تابلوهای لاسوگاسی در فضاهای داخلی از لامپهای فلامینی استفاده می شود . البته قیمت لامپ های ال ای دی در مقایسه با لامپ های فلامینی از قیمت پایین تری برخوردار است .

در رنگ کاری حروف لاسوگاسی میتوان با استفاده از خلاقیت ، ترامهای خاصی را به داخل حروف ایجاد کرد که باعث ایجاد سایه روشن و تیره در نقاط مختلف حروف شده که این امر برای جذابیت و جلوه بهتر تابلو کمک کرده و در خروجی کار تاثیر گذار است ، با استفاده از انواع لامپهای فلامینی در داخل حروف میتوان روشنایی آن را بگونه ای نور پردازی کرده که چشم هر بیننده ای را به خود خیره سازد ، این نوع لامپها بیشتر در فضاهای بسته کاربرد داشته و برای نمای بیرون و جاده ها بیشتر از لامپهای ال ای دی استفاده میشود.

لامپ های فلامینی

در فضاهای داخلی میتوان بجای استفاده از ورق فلز برای ساخت حروف لاسوگاسی از پلکسی استفاده کرد که با توجه به استفاده از لامپهای ال ای دی جلوه بسیار خوبی به حروف شما میدهد و این امر باعث میشود که حروف از لبه ها نیز نور را از خود عبور دهد .

نمونه لامپ های لاسوگاسی 12 ولت
قیمت حروف برجسته لاسوگاسی بصورت متر محیطی ( متر دور ) محاسبه می شود ، البته قطر قلم حروف در قیمت دهی تاثیر زیادی دارد بخاطر مصرف بیشتر ورق سیاه و همچنین لامپ های استفاده شده در آن . برای زمینه کار از کامپوزیت و چوب ترمو و همچنین روی پروفیل ها نیز قابل اجرا می باشد.
امروزه میتوان نقش تابلوهای لاسوگاسی را که با استفاده از خلاقیت و هنر آمیخته شده را یکی از محبوبترین نوع تابلوها عنوان کرد ، که میتوان از آن بخاطر مصرف پایین لامپ های ال ای دی و نور پردازی مناسب برای هر سطح استفاده کرد ، این در حالیست که شما با توجه به نیاز تبلیغات محیطی برای فروشگاه خود میتوانید از تابلوهای لاسوگاسی بهره ببرید . 
شایان ذکر است که این نوع تابلوها بخاطر کار هنری زیاد که روی آن صورت می پذیرد از قیمت چند برابری نسبت به تابلوهایی مانند حروف چنلیوم و پلاستیک داراست . تابلوهای لاسوگاسی باید قطر قلم آن بصورتی باشد که لامپ های ال ای دی در داخل آن جای گیرد ، مثل کمتر از 10 سانتی متر قطر قلم نمیتوان کار خوبی از آن انتظار داشت چرا که لامپها به لبه کار چسبیده و جلوه نور پردازی آن را کاهش میدهد.

در نمای سمت چپ شما یک باکس تابلویی را ملاحضه میکنید که با استفاده از ترکیب پلکسی ، استیل و همچنین نئون فلکس جلوه بسیار زیبایی به تابلو داده است ، در ابتدای امر لازم است که طرحی قابل قبول برای کار خود داشته باشید ، در این نوع باکس تبلیغاتی شما نباید از فونت های مرسوم در بازار استفاده کنید چراکه این کار سبب خواهد شد که در آخر کار شما منحصر به فرد نباشد ، در این زمینه با مشاور تبلیغاتی خود نظر خواهی کنید و چند طرح را روی کاغذ در ابعاد واقعی پلات بگیرید که نوع حروف و اندازه آنها در کار مشخص باشد . استفاده از استیل براق که در دور باکس انجام گرفته جلوه بسیار خاصی به تابلو داده است ، در پایین کار از استیکر برای نوشته ها استفاده شده که برای زیبایی هر چه بهتر آن میتوان از پلکسی استفاده نمود البته این کار هزینه تابلو را بالاتر خواهد برد ، استفاده از لامپ های ال ای دی  12 ولتی در کار با ایجاد کانال برای فلاشر جهت چرخش نور لامپها به دور کار میتواند چشم هر بیننده ای را بخود خیره سازد . بنابراین با استفاده از خلاقیت میتوان با ترکیب متریال های مختلف یک اثر خوب ایجاد کرد ، برای نور دهی زمینه تابلو باکس میتوان از اس ام دی های شاخه ای استفاده کرد .