حروف برجسته چنلیوم از متریال اصلی که شامل پلکسی ، لبه چنلیوم و زیر کار پی وی سی ساخته شده است . برای نور دهی حروف از نور اس ام دی استفاده میشود ، اس ام دهی ها در رنگ های مختلف قابل استفاده می باشند بنا بر نوع حروف از انواع آنها استفاده می شود ، پر مصرفترین این نوع اس ام دی ها آفتابی و سفید یا همان مهتابی می باشد ، اس ام دی ها بصورت بلوکی و نواری و همچنین شاخه ای در بازار قابل تهیه می باشد. برای داخل حروف  بیشتر از اس ام دی های بلوکی و برای لایت باکس ها و باکس های بزرگ از اس ام دی های شاخه ای استفاده می شود . ولتاژ مصرفی این نوع اس ام دی ها 12 ولت است که بسته به تعداد اس ام دی ها برای آن آمپر مشخصی میشود که نور یکدست و پرنوری داشته باشند.
حروف رینگی استیل یکی دیگر از حروف بسیار زیبا و جذابیست که با ترکیب استیل براق و یا مات با پلکسی به یک حروف خوب و ایده آل برای تبلیغ محیطی استفاده می شود ، نحوه محاسبه این نوع تابلو به اینصورت است که حروف پلاستیکی با نور و یا بدون نور بصورت جداگانه و استیل رینگی برای دور آن نیز بصورت جدامحاسبه می شود ، تمامی متراژ کار برای محاسبه بصورت متراژ محیطی (یعنی دور حروف ) انجام می شود. طراحی و انجام این نوع تابلوه ها بسیار زیبا بوده و دارای پیچیدگی خاصی می باشد که برای ساخت استیل دور حروف از نوار های 1/5 سانتی و یا 4 سانتی استفاده میشود. این نوع تابلو بیشتر در فضاهای داخلی مانند پاساژها و یا اماکنی که تردد انسان در آن بیشتر است استفاده می شود. بطور میانگین قیمت این نوع تابلو در حدود سه برابر تابلوهای چنلیوم می باشد.
در شکل بالا شما حروف رینگی استیل ترکیب با حروف پلاستیک می باشد که دو حروف جداگانه ساخته و باهم فیکس میشوند ، در شکل روبرو حروف رینگی استیل طلایی براق با ترکیب متریال پلاستیک می باشد که این نوع حروف به نسبت حروف بالا به این جهت که دارای لبه نیست از قیمت پایین تری برخوردا است در این نوع تابلو حروف رینگی استیل ساخته شده و بعد از از برای پوشش داخل آن از طلق پلکسی استفاده می شود که این امر سبب می شود که نمای زیبایی به این نوع تابلوها داده است .برای نور این نوع تابلوها میتوان از نورپردازی داخلی و یا نور اندریک استفاده کرد که بصورت نورپردازی دوبل معروف است. 
حروف پلاستیک از موارد تبلیغاتی بسیار خوب و موثری است که میتوان بعنوان یک تبلیغات خوب محیطی و جذاب از آن نام برد ، این نوع حروف از لبه و رویه پلکسی در ساخت آن استفاده می شود که در نوع لبه هندی و ساده میتوان نام برد ، در این نوع تابلو پلاستیک لبه نواری شکل حروف را کنشکاو کرده و حروف پلکسی در جای ایجاد شده قرار میگیرد در نوع دیگر این تابلو لبه به دور حروف میچرخد و حالت دهی می شود که نمای جالبی به آن داده و باعث بوجود آمدن شکل دلپذیر و جذاب در نمای شب خواهد شد که هر دو رویه و لبه نور را از خود عبور میدهند و با استفاده از خلاقیت میتوان شکل هاب متنو عی برای رویه کار و همچنین لبه آن اجرا کرد ، نحوه محاسبه این تابلوها بصورت مترآز محیطی (دور حروف ) و همچنین بسته به متریال و نوع پلکسی قابل تغییر است ، این نوع حروف را میتوان بصورت نور پردازی دوبل نیز اجرا کرد که باعث جلوه دو برابری آن خواهد شد.
حروف برجسته استیل مسی ترکیب با پلکسی که بصورت دوبل ساخته شده و فیکس میشود ، این نوع تابلو از حروف برجسته استیل مسی رنگ و حروف برجسته پلاستیک ساخته میشوند ، نور دهی این نوع تابلو به این صورت می باشد که نور بری لبه کار استفاده شده و همچنین برای نمای بهتر تابلو میتوان از نور اندریک و یا پس زمینه حروف استفاده کرد ، قیمت این نوع حروف بصورت جداگانه محاسبه شده و بصورت دور حروف می باشد که حروف استیل قیمت بالاتری نسبت به حروف برجسته پلاستیک داراست ، در تابلوهای جدید حروف برجسته خلاقیت میتواند اولین حرف را در امر تبلیغات محیطی داشته باشد ، چرا که با ایجاد یک نوع تغییر در روند کار میتوان نتیجه مطلوب را بوجو آورد . حروف استیل مسی اغلب بصورت مات می باشد و یا براق قابل تهیه است .
حروف برجسته لاسوگاسی یک از زیباترین و جذابترین حروف می باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و در نوع خود یکی از حروف بی نظیر می باشد ، در این نوع حروف استفاده از ورق سیاه و لبه دادن به آن و نصب انواع لامپ های ال ای دی و فلامینی و ترکیب آنان با فلز میتوان حروف فوق العاده جذابی تهیه کرد ، در این نوع حروف به دلیل قراردادن لامپ در میان حروف شما محدویت در قط قلم کار داشته بنابراین هر چقدر قطر قلم حروف شما بیشتر باشد ، حروف جذابتر و زیباتر دیده می شود ، این نوع حروف بیشتر در ارتفاعات ، جلوی فروشگاهها و داخل کافی شاپ ها مورد استفاده قرار میگیرد. نحوه محاسبه این نوع حروف که گاهی اوقات دوبل هم می شود (لبه بالاو لبه پایین ) بصورت متراژ محیطی محاسبه شده و موارد مصرفی آن نیز بنا به درخواست کارفرما در نحوه قیمت دهی متفاوت می باشد ، حدود قیمت این نوع حروف در بازار بین 450 هزار تا 500 هزار تومان می باشد.

حروف لاسوگاسی بدون شستشو و رنگ شده گی (دوبل )

لامپ فلامینی استفاده شده در حروف لاسوگاسی

نمونه اجرا شده انواع حروف در شکل مقابل ، استفاده از حروف لبه پلاستیک ، استفاده از باکس های لاسوگاسی ، استفاده از نئون که بصورت شکل کار شده و همچنین حروف پلاستیک ترکیب شده با لامپ های لاسوگاسی .
در این شکل کاربرد استفاده انواع حروف و نئون را بر روی فروشگاه مشاهده می کنید که جلوه خاصی را به این فست فود داده است .
در دنیایی که هر روز بشر با استفاده از خلاقیت خود میتواند ذهن هر بیننده ای را مجذوب ساخته خویش کند ، در تصاویر زیر شما انواع حروف لاسوگاسی را مشاهده میکنید که با استفاده از انواع متریال و ترکیب آن با یکدیگر جلوه خاصی را به نمای فروشگاه داده است ، البته برای انجام این نوع تبلیغات هزینه مالی نیز از اهمیت جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.