در این بخش جهت آشنایی شما عزیزان با ابعاد انواع کارت ویزیت ها نمونه هایی از انواع کارت ها را قرار داده ایم .
البته نشان دادن نوع متریال استفاده شده در هر نوع کارت متفاوت است ولی امکان درک آن بدون لمس جنس کارت ویزیت کمی دشوار است .
​​کارت ویزیت لمینت ، سلفون مات و یا براق مربعی که ابعاد آنرا در شکل مقابل ملاحضه میکنید . همچنین در این نوع کارت ویزیت حالت برجسته موضعی و یا طلا کوب وجود دارد که اگر شما به دنبال یک کارت ویزیت فانتزی خوب و جمع و جور میگردید گزینه مناسبی است . 
در ابعاد کارت ویزیت مقابل که استاندارد کارت ویزیت چینشی ایران است شما با استفاده از این ابعاد هر نوع جنس کارت را میتوانید استفاده کنید . از جمله چاپ های این نوع کارت سلفون براق یکرو . دو رو . کتان . سلفون مات . سوسماری . طرح چرم و لمینت براق و یا مات و... را شامل خواهد شد .
در ابعاد کارت ویزیت مقابل که قالب آن از گوشه های گرد بهره میبرد میتوان ازمتریال هایی مانن کارت ویزیت لمینت براق . لمینت مات . لمینت مات موضعی و همچنین از سلفون براق و سلفون مات که همگی این نوع کارها دو رو بوده و امکان اجرای انواع طرح های مختلف روی آن را داراست . 
در ابعاد کارت ویزیت مقابل که به قالب دو گوشه گرد معروف است شما میتوانید بخاطر خاص بودن آن از این نوع کارت ها استفاده کنید و این نوع جنسیت کارت فقط برای لمینت براق 2 رو استفاده میشود .
ویزیت دایره . در این نوع قالب شما میتوانید برای لیبل چسبی و همچنین لمینت براق . لمینت مات و انواع سلفون های موجود در بازار را استفاده کنید.
​امروزه با توجه به پیشرفت صنعت چاپ و همچنین نیاز روز به تبلیغات محیطی و سمعی و بصری برای ارائه و توضیح خدمات خود در فرصت کم شما میتوانید از کارت ویزیت های چاپی استفاده نموده و مختصر توضیحی برای کار خود داشته باشید . هر چند با توجه به اینکه با پیشرفت انواع گوشی های هوشمند بیش از یکبار از کارت ویزیت استفاده نمیشود هستند کسانی که آلبومی از انواع کارت ویزیت های مشاغل را در خانه خود نگهداری میکنند . امتیاز این نوع کارت ویزیت ها در این است که نوع چاپ و طرح و همچنین جنس کارت میتواند حس خوبی در مشتری ایجاد کند که در کارت ویزیت های دیجیتالی و یا پیامکی این امکان نیست . و کاربرد دیگر یا به عبارتی دیگر مزیت این نوع کارت ها در این است که اگر شما شماره ها را در گوشی خود ذخیره کرده باشید بازهم شناخت آنکه بتوانید تشخیص دهید شماره کدام شخص و یا شغل را ذخیره نموده اید مشکل خواهد بود ولی در نوع چاپی آن از روی نوع طرح و جنس کارت ویزیت به راحتی قابل تشخیص خواهد بود ، در گوشی امکان حذف اشتباهی و یا گم کردن گوشی لیست تلفن تمامی مخاطبین شما نیز از بین خواهد رفت .
​در بخش طراحی سربرگ و فاکتور ابتدا باید بدانیم که کار ما رنگی و یا سیاه وسفید و یا تکرنگ می باشد . در چاپ سیاه و سفید که مشخصا یا بااستفاده از ریسو و یا دستگاه های کپی انجام می شود و برای چاپ تکرنگ و یا تمام رنگی از افست و یا چاپ دیجیتال استفاده می شود .ابعاد فاکتور ها استاندارد خاصی نداشته و معمولا از ابعاد کوچکترین A6 و بزرگترین A4 استفاده می شود . برای فاکتور های قبضی و رسید ها نیز از ابعاد 21 در 10 سانت استفاده می شود .
هزینه چاپ سیاه وسفید به نسبت چاپ افست ارزانتر و همچنین گرم کاغذ در قیمت نهایی محصول متفاوت است . شماره و پرفراژ برای فاکتور و قبض و رسید ها امری اجتناب ناپذیر است چرا که با نبودن شماره فاکتور پیدا کردن ته برگ آن کاری بسیار دشوار است .