نمونه تابلوهای تبلیغاتی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد و توضیحی کوتاه در مورد آنها ​​​​​​​
بیلبورد یکی از تابلوهای برون شهریست که بخاطر ابعاد بزرگ در کنار جاده ها و اتوبان های بین راهی قرار میگیرد . شرکت ها و برندها بارها در ماه اقدام به تبلیغات برای محصول جدید خود برای شناساندن به مردم و ارائه به آنها انجام میدهند.
یکی دیگر از تابلوهای تبلیغاتی درون شهری تابلو فلکسی فیس می باشد که با استفاده از چاپ برروی سفره فلکسی انجام شده و قابلیت نور پردازی از رو از طریق نصب پرژکتور و نور از پشت تابلو را داراست .موارد استفاده این نوع تابلو بیشتر در ارتفاعات و پیشانی مغازه و یا فروشگاه صورت میگیرد.
ازاستیل براق طلایی و یا نقره ای استفاده های زیادی صورت میگیرد و باتوجه به جلوه بصری آن میتوان یکی از چشم نوازترین تابلوهای حروف برجسته را نام برد که با استفاده از نور دهی توسط طلق دوغی در زیر کار آن بسیار جذاب و گیرا خواهد بود .و برای دید شب موثراست. موارد استفاده این نوع تابلوها بیشتر در داخل پاساژها و ادارات می باشد.
با توجه به تغییر نحوه دید مردم درباره دور و اطراف خود سلایق مختلفی میتواند شکل گیرد که در مورد نئون که رو به فراموشی بود با یک تغییر دید مثبت از آن به نوعی دیگر استفاده می شود و میتوان از آن برای جذب مشتری در داخل رستوران ها ، کافی شاپ ها و سایر مکانهای عمومی استفاده کرد ، بنا به دلایل مختلف و هزینه تعمیر ونگهداری آن امروزه نئون جای خود را به ال ای دی و یا ای ام دی های ثابت داده است .
باکس تبلیغاتی یکی دیگراز موارد تبلیغ در داخل شرکت ها و همچنین نمایشگاهها می باشد و بنا به نوع آن قابل تغییر خواهد بود . برای ابعاد بزرگتر و همچنین داخل متروها از باکس های لایت باکس استفاده می شود و رویه آن ها میتواند از جنس پارچه های قابل چاپ براق و یا مات و همچنین طلق پلکسی باشد.
تابلو روان یکی دیگر از مواردی است که میتوان با اتکا به آن برای تبلیغات در محیط های بیرونی و همچنین داخلی از آن بهره برد . قابلیت برنامه پذیری ، نور خیره کننده در طی روز و شب و استفاده از ابعاد خاص و همچنین ضد آب بودن آن از محاسن تابلو روان می باشد . این امر سبب میشود تا شما برای استفاده از این تابلو در زیر بارش باران و یا محیط های باز نگرانی نداشته باشید .
لازم است بدانید که تابلو روان طیف گسترده ای دارد و از ماژول های تک رنگ ، سه رنگ و یا فول کالر (تمام رنگ ) ساخته می شود .
​تابلو حروف برجسته با لبه پانچی و یا رویه طلق پانچی یکی دیگراز تابلوهایی است که دارای جذابیت خاصی از لحاظ نور دهی و زیبایی است ، رویه کار را به لحاظ خلاقیت  از ستاره ها ،  دایره های کوچک و بزرگ و همچنین اشکال دیگر میتوان ایجاد کرد .برای نور دهی داخل حروف و یا باکس  از اس ام دی و برای فیکس کردن کار از زمینه پی وی سی استفاده میشود . شایان ذکر است که لبه هایی که برای این کار استفاده میشود بسیار متنوع و زیبا هستند ، از جمله لبه هایی که در ساخت حروف برجسته استفاده میشود لبه پلاستیک ، لبه سوئدی ، لترمکس ، چنلیوم ، لبه چنلیوم پانچی میتوان نام برد .
از تابلو لایت باکس ها که امروزه بسیار ظریف و با کیفیت چاپ بالا ساخته می شود میتوان جایگزین تابلو فلکسی یاد کرد .از تابلو لایت باکس بخاطر استفاده از قطر کم و مصرف برق بسیار پایین به جهت قرارگرفتن  اس ام دی داخل آن برای نوردهی ، تابلویی قابل قبول برای مصارف داخل شرکت ها و ادارات میتوان نام برد . رویه آن میتواند از پارچه های قابل چاپ و همچنین در متراژهای پایین از رویه طلق پلکسی استفاده کرد (در هر دو صورت شما میتوانید بعد از گذشت مدتی رویه کار و یا چاپ آن را تعویض نمایید ).
از تابلو لایت باکس ها که امروزه بسیار ظریف و با کیفیت چاپ بالا ساخته می شود میتوان جایگزین تابلو فلکسی یاد کرد .از تابلو لایت باکس بخاطر استفاده از قطر کم و مصرف برق بسیار پایین به جهت قرارگرفتن  اس ام دی داخل آن برای نوردهی ، تابلویی قابل قبول برای مصارف داخل شرکت ها و ادارات میتوان نام برد . رویه آن میتواند از پارچه های قابل چاپ و همچنین در متراژهای پایین از رویه طلق پلکس استفاده کرد (در هر دو صورت شما میتوانید بعد از گذشت مدتی رویه کار و یا چاپ آن را تعویض نمایید ).
از تابلو لایت باکس ها که امروزه بسیار ظریف و با کیفیت چاپ بالا ساخته می شود میتوان جایگزین تابلو فلکسی یاد کرد .از تابلو لایت باکس بخاطر استفاده از قطر کم و مصرف برق بسیار پایین به جهت قرارگرفتن  اس ام دی داخل آن برای نوردهی ، تابلویی قابل قبول برای مصارف داخل شرکت ها و ادارات میتوان نام برد . رویه آن میتواند از پارچه های قابل چاپ و همچنین در متراژهای پایین از رویه طلق پلکس استفاده کرد (در هر دو صورت شما میتوانید بعد از گذشت مدتی رویه کار و یا چاپ آن را تعویض نمایید ).
یکی از تابلوهایی که کاربرد گسترده ای در امر راهنمایی افراد در بیمارستانها و ادارات و شرکت ها استفاده می شود . تابلوی راهنمای طبقات است این نوع تابلو بسته به نوع ، اندازه و همچنین نوع بهره وری از آن از جنس های مختلفی مانند چاپ مستقیم روی برگه آلومینیوم و یا کروم و همچنین برش پلکسی در چند لایه برای ایجاد نوشته ها بر روی کار ، چاپ استیکر و نصب آن بر روی طلق شفاف و یا مات ساخته می شود . تابلوی راهنمای طبقات میتواند تلفیقی از متریال هایی مانند کامپوزیت ، پلکسی ، چوب و سایر موارد باشد . در این نوع تابلو ها امکان نور دهی از رو و همچنین نور دهی از پشت تابلو نیز وجود دارد که بعدها به آن خواهیم پرداخت .
باخلاقیت میتوان انواع تابلوها را ایجاد کرد . و با استفاده از متریال های مختلف آن را ساخت . وقتی که هنر به کمک صنعت می آید تمام احساسات انسان به کمک او می آیند و اثری خلق میشود که چشم هر بیننده ای را بخود جلب می کند و میتواند در روحیه افراد اثر مثبت و یا منفی بگذارد ، این در حالیست که شما باید بدانید که چگونه با خلق یک اثر شگفت انگیز در دیگران تغییر ایجاد کنید و روحیات آنان را دگرگون سازید . 
از نوع دیگر تابلو های بسیار خلاقانه به تابلو حروف برجسته با زیر کار تایل های طلایی و یا الوان میتوان اشاره نمود . متریال بکار رفته در زیر کار این نوع تابلو بخاطر استفاده از پنل های ریز و یا اصطلاحا پولکی که به یک نوع میخ آویخته شده است با وزش نسیم به حرکت در آمده و جلوه خاصلی به تابلو میبخشد . شاسی کشی این نوع تابلو از فریم فلزی و چوب تشکیل میشود ، تایل ها از جنس پلاستیک و رویه آن با رنگ طلایی و یا نقره ای آبکاری شده و درابعاد استاندارد به بازار ارائه می شود که با نصب آنها در کنار هم میتوان به زمینه کامل برای ایجاد فضا برای نصب حروف باشد.
اطلاعاتی هر چند کوتاه در مورد انواع مهر