دستگاه لیزر صنعتی برای برش و حک

دستگاه لیزر های صنعتی امروزه بخش مهمی از تبلیغات را در برگرفته و میتواند بسیاری افراد را در این زمینه مشغول سازد تا در کنار این دستگاه کارآفرینی کنند ، دستگاه لیزر صنعتی با استفاده از نور متمرکز شده توسط لنز و یک عدسی میتواند انواع متریال مانند،  پلکسی و چوب و همچنین طلق ها را برش داده و همچنین حک نماید.

ابعاد این نوع دستگاهها استاندارد خاصی دارند که از اندازه 60*90   و 130*90  و همچنین ابعاد 130*180  و 130*240 موجود می باشد.

لازم به ذکر است که تمامی این نوع دستگاهها بصورت خطی عمل کرده و بسته به توان برش ویا تیوپ ضخامتهای مختلف را برش میدهد . پر مصرفترین نوع این دستگاه ابعاد 90*130 می باشد که قیمت امروزه این دستگاه تقریبا از 85 میلیون تومان تا 150 میلیون تومان می باشد.

کاربرد این دستگاه بیشتر متمرکز بر روی برش پلکسی ، چوب و طلق و یا چرم است . برای کارهای حکاکی روی مولتی استایل و همچنین طلق ترانسپرنت نیز کارایی دارد ، اگر برای کارهای تزئینی نیاز به این دستگاه دارید گزینه بسیار مناسبی به لحاظ عملکرد ، سرعت و دقت را داراست ، علاوه بر این ابعاد دستگاه بخاطر کوچک بودن ، جای کمی نسبت به ابعاد بزرگتر اشغال میکند ، تیوپ دستگاههای لیزر از 80 وات تا 120 وات قابل تغییر است . شما با استفاده از تیوپ 120 وات سرعت دستگاه را میتوانید تا حد زیادی بالا ببرید ، این دستگاه دارای چیلر خنک کننده می باشد که آب در داخل تیوب جریان داشته و مدام در حال گردش بین چیلر و تیوپ است که گرمای داخل تیوپ را می گیرد . در برش پلکسی های 10 میل دستگاه ممکن است بعد از مدتی برش گرمای زیادی تولید شده که با استراحت دادن دستگاه میتوان ادامه کار را انجام داد .

برای حک روی مولتی استایل  از دستگاه فایبر استفاده میشود که سرعت حک آن فوق العاده بالا میباشد ، این نوع دستگاه متاسفانه برای میز کار 25cm تهیه شده که این کار را برای حک ابعاد بزرگتر دچار مشکل میکند که ابعاد بزرگ را با دستگاه خطی یا همان لیزرهای صنعتی باید انجام داد. نقطه ضعف دیگر دستگاه فایبر عدم برش است که شما برای حک باید نمونه ها را از قبل برش داده باشیدو بعد از آن کارهای حک را روی آن انجام دهید.

با تشکر فراوان بهروز اسدی متین 

 

 دستگاه آخر مربوط به برش فلز می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .